Kalannin nappulakisojen tulokset

Kuvia kisoista löytyy ukinytin fb-sivulta eli tästä.

KESPORT Nappulakisat 4.6.2017, Kalannin urheilukentällä

Tytöt 3V JUOKSU 20m

1) Elmiira Kangasniemi 8,0

2) Janelle Sura 8,1

3) Vilja Virtanen 8,3

4) Veera Lehmusvaara 8,5

5) Noora Piirainen 9,4

6) Ella Seppänen 9,7

7) Mette Riihimäki 10,2

7) Justiina Lukkala 10,2

9) Viivi Lehmusvaara 10,6

9) Enni Vehniäinen 10,6

11) Vilja Mäki-Arvela 11,3

12) Eevi Pirttinen 12,1

13) Iida Lahtinen 17,3

14) Selma Harikkala 17,8

15) Elvi Nevavuori 60,0

Tytöt 3V PALLONHEITTO

1) Vilja Virtanen 2,68

2) Janelle Sura 2,39

3) Veera Lehmusvaara 2,17

4) Vilja Mäki-Arvela 2,03

5) Elmiira Kangasniemi 1,96

6) Ella Seppänen 1,95

7) Mette Riihimäki 1,84

8) Viivi Lehmusvaara 1,76

9) Justiina Lukkala 1,65

10) Eevi Pirttinen 1,57

11) Noora Piirainen 1,46

12) Enni Vehniäinen 1,38

13) Iida Lahtinen 0,98

14) Elvi Nevavuori 0,42

Pojat 3V JUOKSU 20m

1) Väinö Harikkala 7,2

2) Aatos Raiskinmäki 7,3

3) Oliver Holvitie 7,7

4) Jonatan Ståhl 8,1

5) Topias Jalonen 8,2

5) Rafael Raitanen 8,2

7) Santeri Suominen 9,0

8) Eelis Suoniemi 9,5

9) Juho Tättilä 9,7

10) Mikael Karos 9,8

11) Kennet Kukkula 10,2

11) Jere Paju 10,2

13) Teemu Salin 10,4

14) Niklas Andersson 10,7

15) Roni Mäkelä 11,3

16) Lenni-Oskari Taponen13,1

17) Niilo Hannukoski 14,1

18) Frans Uussaari 18,0

19) Jirius Leikko 19,3

20) Venni Laine 19,8

21) Julius Koivusalo 22,5

Pojat 3V PALLONHEITTO

1) Väinö Harikkala 4,45

2) Jonatan Ståhl 3,47

3) Oliver Holvitie 3,26

4) Topias Jalonen 2,74

5) Jere Paju 2,57

6) Santeri Suominen 2,53

7) Niilo Hannukoski 2,31

8) Niklas Andersson 2,24

9) Venni Laine 2,16

10) Roni Mäkelä 2,03

11) Teemu Salin 1,77

12) Eelis Suoniemi 1,56

13) Mikael Karos 1,49

14) Kennet Kukkula 1,45

15) Jirius Leikko 1,41

16) Lenni-Oskari Taponen0,97

17) Rafael Raitanen 0,90

18) Juho Tättilä 0,66

19) Frans Uussaari 0,39

Tytöt 4V JUOKSU 40m

1) Hilma Heijari 11,1

2) Essi Saarela 11,2

3) Anni Peltomäki 11,3

4) Venla Kangas 11,9

4) Kiira Leino 11,9

4) Elsi Isomäki 11,9

7) Sofia Backlund 12,4

8) Viola Leino 13,0

9) Emma Vuola 13,8

9) Saima Nevavuori 13,8

11) Jamilla Leikko 17,1

Tytöt 4V PALLONHEITTO

1) Viola Leino 4,38

2) Hilma Heijari 4,29

3) Anni Peltomäki 4,24

4) Essi Saarela 3,76

5) Elsi Isomäki 3,70

6) Sofia Backlund 3,63

7) Saima Nevavuori 3,44

8) Kiira Leino 3,28

9) Venla Kangas 2,68

10) Emma Vuola 2,36

11) Jamilla Leikko 1,37

Pojat 4V JUOKSU 40m

1) Jimi Mäntysalo 11,0

2) Sulo Heinonen 11,8

3) Rasmus Virtanen 11,9

4) Voitto Pärkö 12,2

5) Jonny Kukkula 12,3

6) Frans Virtala 13,1

7) Rasmus Piispanen 13,5

8) Topi Lahtinen 13,6

9) Onni Piispanen 14,4

10) Oliver Paasio 14,5

11) Matias Ihanmäki 19,4

Pojat 4V PALLONHEITTO

1) Jimi Mäntysalo 8,16

2) Rasmus Virtanen 7,48

3) Oliver Paasio 6,20

4) Sulo Heinonen 4,49

5) Jonny Kukkula 4,01

6) Matias Ihanmäki 3,36

7) Onni Piispanen 3,20

8) Topi Lahtinen 2,76

9) Rasmus Piispanen 2,73

10) Voitto Pärkö 2,58

11) Frans Virtala 2,53

Tytöt 5V JUOKSU 40m

1) Aino Tättilä 9,2

2) Estelle Palmroth 9,9

3) Carola Ämmälä 10,0

4) Aura Maikola 10,3

5) Neea Piirainen 11,4

6) Mandi Kukkula 11,5

7) Emilia Backlund 11,6

Tytöt 5V PALLONHEITTO

1) Aura Maikola 8,27

2) Aino Tättilä 6,01

3) Estelle Palmroth 5,63

4) Neea Piirainen 4,75

5) Carola Ämmälä 3,70

6) Emilia Backlund 3,53

7) Mandi Kukkula 3,25

Pojat 5V JUOKSU 40m

1) Aaron Raiskinmäki 8,7

2) Tero Toivonen 9,5

3) Alexander Leivo 9,7

4) Viljami Lehtiranta 10,0

5) Akseli Jalonen 10,5

6) Pyry Paju 10,9

7) Elmeri Friberg 11,1

8) Ahmed Hamrouni 11,4

9) Verneri Friberg 11,5

10) Juuso Lehmusvaara 12,7

Pojat 5V PALLONHEITTO

1) Aaron Raiskinmäki 13,99

2) Pyry Paju 10,71

3) Akseli Jalonen 10,45

4) Viljami Lehtiranta 9,07

5) Tero Toivonen 8,06

6) Alexander Leivo 6,85

7) Ahmed Hamrouni 6,60

8) Elmeri Friberg 6,25

9) Verneri Friberg 5,87

10) Juuso Lehmusvaara 5,77

Tytöt 6V JUOKSU 40m

1) Veera Uussaari 8,5

2) Inka Virtanen 8,7

3) Kerttu Matikainen 9,0

3) Elsa Tuominen 9,0

5) Nelli Piirainen 9,1

6) Villiina Raitanen 9,2

7) Tytti Riihimäki 9,3

8) Julia Ellä 9,7

9) Viola Pärkö 9,8

10) Odelia Suutari 9,9

11) Aada Peltomäki 10,1

12) Aino-Orvokki Taponen10,6

13) Peppi Ketoniemi 11,0

Tytöt 6V PITUUSHYPPY

1) Kerttu Matikainen 2,28

2) Nelli Piirainen 2,22

3) Inka Virtanen 2,19

4) Villiina Raitanen 2,04

5) Veera Uussaari 2,04

6) Elsa Tuominen 2,02

7) Aada Peltomäki 1,85

8) Odelia Suutari 1,70

9) Tytti Riihimäki 1,60

10) Julia Ellä 1,60

11) Viola Pärkö 1,46

12) Peppi Ketoniemi 1,35

13) Aino-Orvokki Taponen1,22

Pojat 6V JUOKSU 40m

1) Eino Pellilä 8,5

2) Rasmus Johansson 8,8

3) Jonni Pirttinen 9,1

4) Anton Luomala 9,3

5) Jesse Piispanen 9,5

6) Juho Ellä 10,1

7) Viljami Kangas 10,3

8) Aaron Holvitie 11,3

Pojat 6V PITUUSHYPPY

1) Eino Pellilä 2,47

2) Rasmus Johansson 2,30

3) Anton Luomala 2,11

4) Viljami Kangas 1,89

5) Jonni Pirttinen 1,87

6) Jesse Piispanen 1,75

7) Juho Ellä 1,65

Tytöt 7V JUOKSU 40m

1) Viola Soini 8,1

2) Emilia Suominen 8,3

2) Fanni Paasio 8,3

4) Senni Heinonen 8,4

5) Emmi Saarela 8,7

6) Olivia Hauta-alus 9,2

6) Matilda Laakso 9,2

8) Kerttu Kordelin 9,3

9) Emma Tättilä 9,4

10) Jadessa Leikko 10,2

11) Ella Lahtinen 10,5

Tytöt 7V PITUUSHYPPY

1) Viola Soini 2,37

2) Emilia Suominen 2,34

3) Fanni Paasio 2,23

4) Olivia Hauta-alus 2,08

5) Emma Tättilä 1,98

6) Senni Heinonen 1,96

7) Matilda Laakso 1,88

8) Emmi Saarela 1,85

9) Kerttu Kordelin 1,74

10) Ella Lahtinen 1,73

11) Jadessa Leikko 1,51

Pojat 7V JUOKSU 40m

1) Iisak Vainio 7,6

2) Jussi Lukkala 8,6

3) Aleksi Viitanen 8,7

4) Rasmus Friberg 8,8

5) Nipa Leino 8,9

Pojat 7V PITUUSHYPPY

1) Iisak Vainio 2,52

2) Jussi Lukkala 2,49

3) Aleksi Viitanen 2,35

4) Rasmus Friberg 2,19

5) Nipa Leino 2,11

Tytöt 8V JUOKSU 60m

1) Ellen Ellä 13,0

2) Aino Hyytiä 13,1

Tytöt 8V PITUUSHYPPY

1) Ellen Ellä 2,16

2) Aino Hyytiä 2,10

Pojat 8V JUOKSU 60m

1) Anton Haijanen 11,1

2) Veeti Laine 11,2

3) Gabriel Raitanen 11,3

4) Rami Toivonen 11,4

5) Nooa Halonen 12,2

6) Frans Heinonen 12,9

Pojat 8V PITUUSHYPPY

1) Rami Toivonen 3,00

2) Anton Haijanen 2,82

3) Gabriel Raitanen 2,60

4) Veeti Laine 2,57

5) Frans Heinonen 2,36

6) Severi Jalonen 2,33

7) Nooa Halonen 1,97

Tytöt 9V JUOKSU 60m

1) Julia Mäntysalo 11,1

2) Elli Tättilä 11,3

3) Netta Virtanen 11,6

4) Olivia Suutari 11,9

5) Minttu Kordelin 12,1

Tytöt 9V KUULA

1) Elli Tättilä 5,28

2) Olivia Suutari 4,52

3) Netta Virtanen 4,08

4) Minttu Kordelin 4,01

Pojat 9V JUOKSU 60m

1) Samu Jokila 10,2

2) Kristian Henttula 10,4

3) Elias Vuola 11,1

4) Joonas Heinonen 12,1

Pojat 9V KUULA

1) Samu Jokila 7,01

2) Joonas Heinonen 6,97

3) Elias Vuola 5,23

4) Kristian Henttula 4,28

Tytöt 10V JUOKSU 60m

1) Anni Saarinen 11,3

2) Nanna Kukkula 11,7

Tytöt 10V KUULA

1) Anni Saarinen 5,47

2) Nanna Kukkula 4,12

Pojat 10V JUOKSU 60m

1) Kustaa Salmela 9,7

2) Julius Lukkala 9,8

3) Elias Hyytiä 10,2

4) Roope Ketoniemi 11,1

5) Albert Lintunen 12,0

Pojat 10V KUULA

1) Kustaa Salmela 7,35

2) Julius Lukkala 7,29

3) Elias Hyytiä 5,71

4) Roope Ketoniemi 5,23

5) Albert Lintunen 4,41