Lukion päättävän tason stipendit

Lempi ja Niilo Mäkisen rahasto, lahjakkaille ja kunnollisille opiskelijoille:

Järvinen Alina, Nevavuori Jussi, Kemppi Titta

Anna ja Thyra Sjöbergin muistorahasto, ylioppilaskirjoituksissa ruotsin kielessä parhaiten menestynyt uusikaupunkilainen ylioppilas:

Laasonen Aino

Taitoainerahasto:

Mäkinen Monica, Aarnio Sofia

Det Store Nordiske Telegrafselskab -yhtiön stipendirahasto:

Viik Timotei

Liikuntastipendit, liikunnallisten ja sosiaalisten taitojen perusteella, kriteerinä myös, että saaja suhtautuu esimerkillisesti oman terveyden ja kunnon ylläpitämiseen:

Kinnunen Elina, Ylä-Himanka Lauri

Lukion ja peruskoulun yhteinen stipendirahasto:

Pernu Janette, Helin Tuovi, Mentula Veera, Siivonen Elina, Kinnunen Elina

Teknologiateollisuus ry:n 100-vuotisjuhlasäätiön stipendi:

Nevavuori Jussi

Suomen Kulttuurirahaston Varsinais-Suomen rahastossa on Länsivoima Oyj:n nimikkorahasto (nyk. osa Fortumia), Matemaattis-luonnontieteellisissä tai teknisissä aineissa taitonsa ja kiinnostuksensa osoittanut:

Imppu Tuomo

Rotaryklubi Uusikaupunki, hyvin opinnoissa menestynyt, vastuuntuntoinen, kehittynyt arvostelukyky, halu kyky tehdä iloisesti työtä yhdessä:

Vilkanen Roosa

Uudenkaupungin Kauppakamariosasto, parhaiten matemaattisissa aineissa menestynyt opiskelija:

Nevavuori Jussi

Parhaiten kielissä menestynyt opiskelija:

Ahonen Erika

Valmet Automotive Oy:

Kangas Oskari

Yara Suomi Oy, Uusikaupunki, parhaalle kemian osaajalle:

Järvinen Alina

Vakka-Suomen Puhelin Oy:

Stoor Elli

Uudenkaupungin Sanomat Oy, äidinkielessä menestynyt opiskelija:

Lohisto Juulia

Lounaisrannikon Osuuspankki, Uusikaupunki:

Niemi Ronja

Vakka-Suomen Insinöörit ry, fysiikassa, kemiassa ja matematiikassa menestynyt opiskelija:

Ylä-Himanka Lauri

LC-Uusikaupunki, ”Toista tukien omaan menestykseen”:

Sarkki Oona

Uudenkaupungin Yrittäjät ry, yrittäjähenkinen ylioppilas:

Jalonen Julle

Kalannin Säästöpankki:

Uusikartano Anniina

Nordea:

Veijanen Samuli

Crusell-stipendi (Crusell-naiset ja Crusell-seura), musiikillisesti ansioitunut:

Vilkanen Roosa

Soitintili:

Laasonen Aino

50-v. Ylioppilaat, lujasti töitä tehnyt ylioppilas:

Telin Amanda, Nuutila Linnea, Aula Minna

UYL:n vuoden 1963 ylioppilaat, sinnikkäälle ylioppilaalle:

Nurmi Iida

Kevään 1976 VIII C-luokka, Shakespearen Draamat:

Herrala Teemu

Turun Kemistikerho ry, MAOL:n lukion kemiakilpailuissa parhaiten menestyneet Varsinais-Suomen alueen opiskelijat:

Järvinen Alina

Sverigekontakt i Finland rf sponsoreineen, palkintokirja abiturientille, joka on osoittanut erityistä kiinnostusta ja menestynyt ruotsin kielen opiskelussa:

Telin Amanda

Pohjola-Norden, ruotsin kielessä menestyneelle opiskelijalle:

Aula Minna

Pohjola-Norden paikallisosasto, parhaiten ruotsin kielen yo-kokeessa menestynyt:

Nevavuori Jussi

Helsingin Uudenkaupungin Kilta ry:

Runola Oskari

Oppilaskunnan stipendit:

Nuutila Linnea, Imppu Tuomo, Nevavuori Jussi, Runola Oskari, Vilkanen Roosa

Kalands Svenska Ungdomsförening rf, ruotsin kielestä kiinnostunut ja menestynyt:

Partanen Janiina

Kemialehden vuosikerta:

Laasonen Aino, Järvinen Alina

Long Play -lehden vuosikerta:

Imppu Tuomo, Uusikartano Anniina